مشکلات جنسی در مردان|کلینیک پارسیان

مشکلات جنسی در مردان

مشکلات جنسی در مردان

طبق تحقیقاتی که در شیکاگو بر روی ۲۰۰۰ افراد دیابتی انجام شده است، مردان دیابتی بیشتر دچار کاهش علاقه به رابطه جنسی تا خانم ها می شوند که یکی از علل آن اختلال در نعوظ است.

به طوری که ۳۵ تا ۷۵ درصد مردان دیابتی درجاتی از اختلال نعوظ را تجربه می کنند، جالب است بدانید که مردان دیابتی ۱۰ تا ۱۵ سال زودتر از مردان غیر دیابتی دچار اختلال نعوظ می شوند و با افزایش سن شیوع این اختلال بیشتر‌ می شود به طوری که در مردان دیابتی بالای ۵۰ سال، احتمال اختلال نعوظ بین ۵۰ تا ۶۰ درصد و در سنین بالای ۷۰، ۹۵ درصد می باشد.

اما چه زمانی می توان گفت فردی اختلال در نعوظ دارد؟

برای اینکه بگوییم فردی اختلال نعوظ دارد، باید از هر ۴ بار رابطه، ۱ بار این اختلال را داشته باشد.

مورد دوم کاهش تستسترون است که باعث ایجاد مشکلاتی مانند اختلالات نعوظ می شود. کاهش تستسترون در مردان با افزایش سن بیشتر می شود اما اگر دیابت و یا اضافه وزن داشته باشند، ریسک آن به دو برابر افزایش پیدا می کند. دقت کنید که کمبود تستسترون را می توان در موارد دیگری هم مشاهده کرد، از جمله می توان کاهش قدرت ماهیچه، کاهش انرژی، کاهش خلق و کاهش میل جنسی نام‌ برد.

مشکلات جنسی مردان

چرا مردان دیابتی دچار اختلال نعوظ می شوند؟

این مشکل علل پیچیده و زیادی دارد ولی به طور کلی شامل اختلال در اعصاب، رگ های خونی و عملکرد ماهیچه است. در اصل برای اینکه نعوظ به درستی انجام شود، به عصب و رگ های خونی سالم و هم چنین هورمون مردانه نیاز است؛ بنابراین وقتی رگ یا عصب مشکل پیدا کند حتی در حضور کافی هورمون مردانه نعوظ به درستی انجام نمی شود.

اما درمان دیابت و مشکلات جنسی مردان شامل :

درمان های متنوع و زیادی برای درمان مشکلات جنسی در مردان دیابتی وجود دارد.

  1. اگر مبتلا به دیابت و یا بیماری قلبی هستید حتما درباره بهترین درمان با پزشک خود مشورت کنید.
  2. وزن خود را کم کنید. طبق مطالعاتی که در سال ۲۰۱۱ انجام شد، مردان دیابتی تنها با کم کردن ۵ درصد از وزن می توانند بسیاری از مشکلات جنسی را کاهش دهند.
  3. مردان دیابتی مشکلات جنسی خود را با پزشک معالج بیان نمی کنند. شما یکی از آن ها نباشید! پزشک در بیشتر موارد راهکارها و درمانهای مناسبی را پیشنهاد می دهد.
  4. با همسر خود در این رابطه صحبت کنید. صحبت کردن می تواند کمک بزرگی به بهبودی رابطه جنسی تان کند.

به عنوان نکته پایانی

این موضوع را فراموش نکنید که هر کسی دیابت داشته باشد لزوما مشکلات جنسی را تجربه نمی کند ولیکن دانستن عوامل خطر برای پیشگیری از وقوع مشکلات ارزشمند است.

دیدگاه‌ها ۰

*
*

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
اشتراک گذاری