پرتال کلینیک تخصصی دیابت پارسیان
سبد خرید خالی است.

کنترل دیابت در محل کار

۱- قبل از شروع ساعت کاری روزانه حتما یک میان وعده مصرف نمایید. به میزان کافی استراحت کنید . به خاطر داشته باشید هیچ وقت وعده صبحانه را حذف نکنید. همچنین آب کافی در طی روز میل کنید. این اقدامات ساده باعث کاهش استرس و درنتیجه کنترل بهتر قندخون می شود.

۲-  برخی از افراد عنوان می کنند که خوردن میان وعده یا تزریق انسولین در محل کار برایشان آسان نیست.  اگر دیابت دارید و این مشکل برای شما نیز وجود دارد می توانید به همکاران خود بگویید دیابت دارید تا کنترل قند برای شما آسان تر گردد. همواره به خاطر داشته باشید سلامت شما در اولویت قرار دارد تا حرف اطرافیان.

۳- ممکن است در محل کار شیرینی یا مواد شیرین برای میان وعده وجود داشته باشد سعی کنید میان وعده سالم و مناسب افراد دیابتی با خود همراه داشته باشید.

۴- همیشه ظرف مخصوص ناهار و میان وعده خود را همراه داشته باشید.همچنین به عنوان نوشیدنی می توانید چای یا آب بنوشید.

۵- اگر پشت میز هستید روشی را پیدا کنید که منجر به حرکت و فعالیت شما گردد. هر ۳۰ دقیقه یکبار پیاده روی کوتاهی داشته باشید حتی اگر طی نمودن راهروی محل کار باشد. اگر مجبور به نشستن هستید بهتر است هر نیم ساعت یکبار ماهیجه های خود را تحت کشش قرار دهید.

۶- همیشه ماده قندی همراه داشته باشید تا در صورت بروز افت قند خون بتوانید از آن استفاده نمایید. داروهای مصرفی و موادغذایی مورد نیاز را داخل کشوی میز و نزدیک به خود بگذارید. همچنین اطلاعات لازم درباره علایم و نحوه درمان افت قندخون را به یک یا دو نفر از همکاران خود بدهید تا در صورت لزوم بتوانند به شما کمک نمایند.

۷- از پزشک خود در ارتباط با زمان های کنترل قند خون سوال کنید. ممکن است مجبور باشید در زمان خاصی قند خون خود را در محل کار نیز کنترل نمایید.

۸-ممکن است نیاز باشد از دستگاه پایش مداوم قند خون استفاده کنید که این دستگاه قند شما را لحظه به لحظه در طول روز کنترل می کند( دستگاه CGMS).  پزشک این دستگاه را زیر پوست شما متصل می نماید. این دستگاه می تواند شما را از نوسانات قند هوشیار سازد. این دستگاه پیشنهاد مناسبی برای افرادی است که مشغله کاری زیادی دارند و برای کنترل قند خون خود وقت ندارند.

۹- حتما برنامه ریزی برای کنترل قند خون خود داشته باشید و ویزیت بعدی پزشک را در آن یاد داشت کنید و اگر می توانید ویزیت بعدی خود را قبل از تعطیلات قرار دهید تا تداخلی با کار شما نداشته باشد.

۱۰-در صورتی که با وجود دیابت در محل کار با مشکلی مواجه شدید می توانید از تیم درمان دیابت خود کمک بگیرید و از توصیه های آنها استفاده نمایید.

۱۱- حتما به یاد داشته باشید در محل کار  انسولین خود را در دمای مناسب قرار دهید. انسولین را در دمای خیلی سرد یا گرم قرار ندهید، زیرا تغییرات دمایی شدید خاصیت درمانی انسولین را کاهش می دهد.

https://www.webmd.com/diabetes/blood-sugar-coach-17/diabetes-control/diabetes-at-work

دیدگاه‌های نوشته

*
*