علایم دیابت نوع دو

علایم دیابت نوع دو

علایم دیابت نوع دو
عدم تشخیص و کنترل دیابت نوع دو عوارض جدی به همراه دارد. به همین دلیل شناختن علایم و نشانه های دیابت از اهمیت زیادی برخوردار است. علایم کلاسیک دیابت نوع دو عبارتند از تشنگی زیاد – گرسنگی زیاد ( خصوصا بعد از میل غذا ) – تکرر ادرار – افزایش یا کاهش وزن بدون علت مشخص – خستگی – تاری دید .
در بیماران دیابتی نوع دو شروع این علامت ها ممکن است به طور تدریجی باشد. در بیشتر موارد، دیابت نوع دو تا زمان بروز عوارض تشخیص داده نشده باقی می ماند.به زبان ساده تر می توان گفت شایع ترین علامت دیابت ” بی علامتی” آن می باشد. در حقیقت، می توان گفت یک چهارم افراد دیابتی نوع دو از بیماری خود آگاهی ندارند.
از سایر علایم دیابت نوع دو می توان به بهبود دیرهنگام زخم ها و بریدگی ها – خارش پوست ( معمولا در نواحی دستگاه تناسلی و کشاله ران ) – عفونت های قارچی مکرر – تغییرات پوستی در نواحی گردن، زیر بغل و کشاله ران که اصطلاحا به آن آکانتوز نیگریکانس اطلاق می شود – بی حسی و سوزش دست ها و پاها – کاهش بینایی و ناتوانی جنسی اشاره نمود. تشخیص زودهنگام و درمان دیابت نوع دو می تواند خطر پیشرفت عوارض بلند مدت این بیماری را کاهش دهد.
دیدگاه‌ها ۰

*
*

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
اشتراک گذاری